Anula Kołakowska

Tancerka, choreografka, trenerka i założycielka szkoły stepowania Tip Tap.

Już od najmłodszych uczyła się różnych form tańca, aż w wieku 8 lat trafiła na stepowanie, które stało się największą pasją mojego życia.

W 2015 roku otrzymała stypendium od Heather Cornell i uczestniczyła w dwutygodniowym kursie Manhattan Rhythm Tap Intensive w Nowym Jorku.

W 2016 roku przygotowała choreografię do spektaklu „Lekcje stepowania” w Och-Teatrze w Warszawie, w reż. Krystyny Jandy.

W 2019 roku przez trzy miesiące szkoliła się podczas Professional Tap Training Program w Luthier w Barcelonie.

Od trzech lat prowadzi poranne zajęcia stepowania podczas największego festiwalu stepowania w Europie, który odbywa się w Sztokholmie.

Stara się promować stepowanie w Polsce, przełamuje stereotypowe myślenie o stepowaniu i pokazuje, że stepować można w każdym wieku, do każdego rodzaju muzyki i wszędzie. Dużą wagę przykłada do improwizacji, ekspresji siebie w tańcu, koordynacji ciała i techniki stepowania.

Michał Wierzbowski

Stepowaniem zajmuje się od 7 roku życia. Od tego czasu wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski, po raz kolejny broniąc go również w tym roku. Z sukcesem reprezentuje nasz kraj za granicą zdobywając w 2017 roku 3. miejsce na Mistrzostwach Europy oraz 10 miejsce na Mistrzostwach Świata.

Występował na największych scenach w kraju – od Opery Narodowej w Warszawie po Teatr Szekspirowski w Gdańsku. Szerzył stepowanie również za granicą – grając spektakle w Korei Południowej i występując w Chinach z okazji Nowego Roku.

Tap Dance to nie tylko jego sposób na życie, ale przede wszystkim wielka pasja. Stąd chęć promowania stepowania w obszarach kultury, sztuki, edukacji i rozrywki.

W 2018 roku wraz z Maciejem Glazą jako duet „Tap Bros” doszedł do półfinału telewizyjnego show „Mam Talent”

 Razem z Tomaszem Pałaszem współtworzy spektakl “Więźniowie Rytmu”, w którym zapraszają na podróż od dawnych form stepowania, aż po współczesność, wykorzystując własne wynalazki.

Od 2016 roku uczy w warszawskiej szkole stepowania Tip Tap Anuli Kołakowskiej, a w 2018 roku dołączył do projektu Otwarta Rampa w warszawskim Teatrze Rampa ucząc i przygotowując sceniczne choreografie stepowane.

To co najbardziej zachwyca go w stepowaniu to improwizacja i wolność tworzenia w tańcu. Szczególnie skupia się na możliwościach łączenia różnych stylów tanecznych i muzycznych oraz wyszukiwaniu ciekawych połączeń.

Filip Brzeziński

Tancerz, wokalista, montażysta filmów, aspirujący aktor teatru muzycznego. Obecnie student Filologii Angielskiej na Instytucie Anglistyki UW.

Swoją przygodę ze stepowaniem zacząłem relatywnie wcześnie w porównaniu do koleżanek i kolegów instruktorów szkoły Tip Tap. To właśnie tutaj stawiałem swoje pierwsze kroki i to dzięki Anuli zawdzięczam sporo swoich sukcesów, między innymi tytuł Mistrza Polski w Tap Dance w kategorii Solo Adults 1 w 2017 roku.

Po niespełna 2 latach stepowania otrzymałem stypendium na roczny kurs stepowania do Escola Luthier w Barcelonie. Tam kształciłem nie tylko umiejętności taneczne takie jak step, jazz czy balet, ale także umiejętności wokalne oraz muzyczne.

W stepowaniu stawiam przede wszystkim na świadomość muzyczną wykonywanych kroków – gdzie każda z wykonywanych kombinacji „siedzi” w muzyce. Dodatkowo staram się eksperymentować z rytmem.